Česky | English

Řadové domy

Slunečné terasy - Brandýs nad Labem, Kostelecká

Váš developer pro příjemné bydlení v okolí Prahy -
nyní stavíme v Brandýse nad Labem
Slunečné terasy s.r.o.

Dobřenická 973, 180 14 Praha 9 - Klánovice
www.slunecne-terasy.cz, slunecne-terasy@seznam.cz, tel. 608 819 710, 606 229 567

Popis lokality

Projekt „Slunečné terasy Brandýs – Kostelecká“ je umístěn na západní straně Města v blízkosti centra do proluky mezi původní zástavbu rodinných domů a nově postavených rodinných domů po pravé straně ulice Kostelecká.

Vlastní obytná zástavba je rozdělena do sedmi skupin řadových rodinných domů, přičemž v jedné skupině je maximálně šest domů.

Mezi jednotlivými skupinami domů jsou proluky více než deset metrů široké. V prolukách jsou zahrádky krajních domů mezi nimiž prochází obslužné chodníky, které se napojují na zadní obslužné chodníky pro zahrádky středových domů.

Příjezd k jednotlivým domům je řešen obousměrnou obslužnou komunikací se středovým pásem zeleně, podél kterého jsou z obou stran umístěna podélná parkovací stání. Vozovka komunikací bude ze zámkové dlažby, podélná parkovací stání pak ze zatravňovacích tvárnic, pás dilatační zeleně pak ze stromů nižšího vzrůstu (Sakur s podrostem nižších keřů).

Celková šíře komunikace je pak 14m. Tímto řešením komunikací se otevírá prostor mezi jednotlivými řadami domů a vzniká dostatečný počet parkovacích stání i s rezervou pro návštěvy.

Vlastní stavby domů jsou koncipovány jako trojpodlažní se sedlovou střechou. Každý dům má předzahrádku s jedním odstavným stáním ze zatravňovacích tvárnic a přístupovým chodníkem ze zámkové dlažby. Dále pak má každý dům zahrádku oplocenou dřevěným plotem jehož součástí je malý zahradní sklad.

Pro zlepšení komfortu při pobytu na zahrádkách jsme do projektu zařadili vybudování obslužných chodníků za zahrádkami a jejich propojení na obslužnou komunikaci, což umožňuje přístup na zahrádku každého domu, aniž by se muselo chodit přes dům.

V projektu je též pamatováno na veřejnou zeleň parkového typu, které je situováno do těsného sousedství na části pozemku parc. č. 715, 720/20 a 720/10.

Podél ulice Kostelecká je na hranici pozemků krajních domů jako oplocení vybudována dva metry vysoká protihluková stěna z pohledových tvárnic, vedle které je umístěn 1,75m široký chodník a v prostoru mezi vozovkou a chodníkem vysázeny nízké keře távolníku.

Napojení na ulici Za humny bude řešeno stejně širokou komunikací ze zámkové dlažby, která se bude napojovat až na ulici Pavla Lista.

Odpadové hospodářství bude řešeno umístěním kontejnerů pro tříděný odpad do prostoru izolační zeleně podél nově vzniklé části ulice Za humny vedle trafostanice. Kontejnery pro netříděný odpad pak navrhujeme umístit do prostoru veřejné zeleně uprostřed komunikace nově vzniklé ulice. Kontejnery pro tříděný i netříděný odpad budou od okolí chráněny drátěnou konstrukcí porostlou stále zelenými rostlinami tak, že budou přístupné pouze z čelní strany.

Informace o městě

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav leží na obou březích Labe a je souměstím dvou dříve samostatných měst, z nichž každé má svou bohatou historii sahající až do středověku (9.století) s hojností kulturních památek, v čele se zámkem z 15.století, zámeckým parkem a kostelem Svatého Václava. Město má 3 městské části, na rozloze 2268 ha, s cca 16 000 obyvateli.

Brandýs nad Labem - Stará Boleslav je atraktivní lokalitou svou blízkostí Praze ( pražské obchodní centrum Černý most je automobilem dosažitelné za několik minut ), ale i samo město nabízí svým obyvatelům veškeré služby (školy, školky, čtyř a osmileté gymnázium, střední školy, 2 kryté plavecké bazény, supermarkety, zdravotní střediska...) Velice zajímavou lokalitou je i díky svým přírodním podmínkám – v létě jsou okolní jezera vyhledávaným místem pro koupání a vodní sporty, v jejich sousedství lze hrát golf a lesem vedou cyklostezky jak směrem k Lysé nad Labem a dále do Nymburka, tak po proudu řeky směrem k Mělníku.

Podrobné informace o městě, jeho infrastruktuře, současném dění, ale i o jeho minulosti najdete na www.brandysko.cz

Historie

Věděli jste, že Brandýs a Boleslav byla dříve 2 samostatná města? Víte, co u nás objevili archelogové?
Klikněte do této sekce pro další zajímavé informace z historie města.

znak města
znak města

 

Dřevostavby s nízkou energetickou náročností

V posledních letech slýcháme stále častěji pojem nízko energetické domy a to
v souvislosti s pojmem dřevostavba. Dřevostavby svojí konstrukcí totiž nejvíce
k výstavbě nízko energetického rodinného domu vyhovují.

Náklady na provoz v našem řadovém rodinném domě – dřevostavbě

Náklady na provoz domu - dřevostavby můžeme rozdělit na náklady na vytápění, náklady na ohřev užitkové vody a náklady na osvětlení, vaření a praní prádla, tedy ostatní spotřebu. V našem řadovém rodinném domě – dřevostavbě je jediným energetickým mediem elektrická energie.

Není to proto, že bychom prosazovali pouze elektrickou energii, ale hlavní spotřeba energie, tj. vytápění domu je díky konstrukci domu snížena na takovou úroveň, že je nejvýhodnější použít právě vytápění elektrickou energií.

Pro snížení energetické náročnosti domu jsou všechna okna v domě osazena trojsky (trytermové, třítabulové okenní výplně) již ve standardní výbavě. Pokud je dům využíván rodinou se dvěma malými dětmi, můžeme počítat s průměrným měsíčním nákladem 2 500 Kč v současných cenách el. proudu v případě, že je dům osazen el. přímotopy.

Pro další snížení provozních nákladů naše společnost nabízí vestavbu krbu či krbových kamen na spalování dřeva či štěpkových briket. Teplý vzduch ze spalování je průduchy rozveden do všech obytných místností . Průměrné náklady
na el. energii tak lze snížit na 1 500 Kč/měsíc.

O našich domech – dřevostavbách

Naše rodinné domy jsou rámové dřevostavby nově koncipované jako trojpodlažní se sedlovou střechou.

V trojpodlažním provedení s podkrovím se dům členění 3+kk+studio o výměře 122 m2. Dispozičně jsou naše domy řešeny tak, že v přízemí je technická a hlavní obytná část domu, kde z obývacího pokoje je výstup na zahrádku.V prvním patře jsou ložnice a koupelna. V podkroví pak máme další ložnici a komoru popřípadě s koupelnu. Součástí každého domu je dřevěná terasa, oplocení, zahradní domek též ze dřeva a rozprostřená ornice na zahradě, dále pak na předzahrádce přístupový chodník, parkovací stání a též rozprostřená ornice v prostoru pro zeleň. Přístup do domu je řešen z předzahrádky po chodníku ze zámkové dlažby,vedle kterého je umístěno jedno parkovací stání.

Co je to rámová dřevostavba?

Nosná konstrukce domu je tvořena z dřevěných trámů z přesušeného dřeva. Z trámů je vytvořen rám jako základ stěnových panelů. Vnitřní stěnu zde tvoří desky z materiálu farmacel s povrchovou úpravou strukturální stěrkou. Vnější stěna je tvořena opět deskami farmacelu, na které je upevněn polystyren o tloušťce 10cm na povrchu úpraven akrylátovou fasádou.

Dokumenty ke stažení

  Ceník domů
  Parcelační plán

Parcelace Brandýs Kostelecká

  Půdorys 1. NP – varianta C
  Půdorys 2. NP – varianta C
  Půdorys 3. NP – varianta C
  Půdorys 3. NP – varianta C