Česky | English

Slunečné terasy

Stará Boleslav - Brandýs nad Labem

Město Stará Boleslav – Brandýs nad Labem leží na obou březích Labe a je souměstím dvou dříve samostatných měst,
z nichž každé má svou bohatou historii sahající až do středověku (9. století) s hojností kulturních památek, v čele se zámkem z 15. století, zámeckým parkem a kostelem Svatého Václava. Město má 3 městské části, na rozloze 2268 ha, s cca 16 000 obyvateli.

Stará Boleslav – Brandýs nad Labem je atraktivní lokalitou svou blízkostí Praze (pražské obchodní centrum Černý most je automobilem dosažitelné za několik minut), ale i samo město nabízí svým obyvatelům veškeré služby (školy, školky, dům dětí a mládeže, základní uměleckou školu, čtyř a osmileté gymnázium, střední školy, krytý plavecký bazén, supermarkety, zdravotní střediska, nemocnice…).

Velice zajímavou lokalitou je i díky svým přírodním podmínkám - v létě jsou okolní jezera vyhledávaným místem pro koupání
a vodní sporty, v jejich sousedství lze hrát golf a lesem vedou cyklostezky jak směrem k Lysé nad Labem a dále do Nymburka, tak po proudu řeky směrem k Mělníku.

Podrobné informace o městě, jeho infrastruktuře, současném dění, ale i o jeho historii najdete na www.brandysko.cz
a www.infocentrum-brandysko.cz/cs/

Aktuální fotogalerie výstavby projektu Slunečné terasy Stará Boleslav.

Slunečné terasy - vizualizace

Náklady na provoz v našem řadovém rodinném domě – dřevostavbě

Náklady na provoz domu - dřevostavby můžeme rozdělit na náklady na vytápění, náklady na ohřev užitkové vody a náklady na osvětlení, vaření a praní prádla, tedy ostatní spotřebu.

V našem ŘRD – dřevostavbě je jediným energetickým mediem elektrická energie. Není to proto, že by jsme prosazovali pouze elektrickou energii, ale hlavní spotřeba energie, tj. vytápění domu je díky konstrukci domu snížena na takovou úroveň, že je nejvýhodnější použít právě vytápění elektrickou energií.

Posuďte sami: pokud je dům vytápěn elektrickými přímotopy, je instalovaný příkon všech přímotopů 6 KW, pokud je dům vytápěn infratopy, je instalovaný příkon všech infratopů
4 KW. Pokud je dům využíván rodinou se dvěma malými dětmi, můžeme počítat
s průměrným měsíčním nákladem 2.200 Kč v současných cenách el. proudu v případě, že je dům osazen el. přímotopy. Pro další snížení provozních nákladů naše společnost nabízí vestavbu krbu či krbových kamen na spalování dřeva či štěpkových briket. Teplý vzduch ze spalování je průduchy rozveden do všech obytných místností. Náklady na el. energii tak lze snížit na 1.500 Kč/měsíc průměrně.

O našich domech – dřevostavbách

Naše rodinné domy jsou rámové dřevostavby nově koncipované jako dvoupodlažní s možností půdní vestavby. V dvoupodlažním provedení je dům členěn jako 3+kk o výměře 87 m2. Půdní vestavba pak mění dům na členění 4+kk o výměře 122 m2. Součástí každého domu je dřevěná terasa, oplocení, zahradní domek též ze dřeva a rozprostřená ornice na zahradě, dále pak na předzahrádce přístupový chodník, parkovací stání a též rozprostřená ornice v prostoru pro zeleň.

Co je to rámová dřevostavba?

Nosná konstrukce domu je tvořena z dřevěných trámů z přesušeného dřeva. Vnitřní stěnu tvoří desky z materiálu farmacel
s povrchovou úpravou strukturální stěrku. Vnější stěna je tvořena opět deskami farmacelu, na které je upevněn polystyren
o tloušťce 10cm na povrchu upraven akrylátovou fasádou. Konstrukčně jsou naše domy řešeny jako dvoupodlažní dřevostavby se sedlovou střechou, s výstupem z obývacího pokoje na zahrádku. Přístup do domu je řešen z předzahrádky
po chodníku ze zámkové dlažby,vedle kterého je umístěno jedno parkovací stání (viz. přiložená vizualizace).

Dokumenty ke stažení

  Ceník domů
  Parcelační plán

Slunečné terasy Stará Boleslav - parcelace

  Půdorys 1. NP – varianta A
  Půdorys 1. NP – varianta B
  Půdorys 1. NP – varianta C
  Půdorys 2. NP – varianta A
  Půdorys 2. NP – varianta B
  Půdorys 2. NP – varianta C
  Půdorys 3. NP – varianta A
  Půdorys 3. NP – varianta B
  Půdorys 3. NP – varianta C

  Pohledy – varianta A
  Pohledy – varianta B
  Pohledy – varianta C

  Řez – varianta A
  Řez – varianta B
  Řez – varianta C